Hastane Refakatçi Kuralları
02 Mayıs 2018

Hastalarınız bizim misafirimiz olup, hastanemizde tedavi olmak amacıyla yatmaktadırlar. Bu nedenle belirtilen kurallara uymanız hastalarınız açısından önem taşımaktadır.Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilmektedir.


Hastanede refakatçi kalabilmek ve yemek alabilmek için mutlaka refakat kartı gerekmektedir.


Refakat kartını yakanıza takınız.

08:00-09:00 ve 15:00-16:00 saatleri arasında temizlik ve vizit olduğundan dolayı lütfen uyarıları dikkate alarak bekleme alanında bekleyiniz.

Akşam saat 22:00 den sonra zorunlu haller dışında servis dışına çıkılmasının yasak olduğunu unutmayınız.


Hastanızda bir sorun olduğunda servis hemşiresine bildiriniz.


Giysi dolabı ve etajerlere yiyecek koymayınız.


İstirahat edebilmeniz için hasta odalarında bulunan refakatçi koltuklarını(yastık, çarşaf vb. malzemeler koltuğun altında) sabah 08:00 den (vizit saati) önce lütfen toplayınız.

Bulunduğunuz yeri ve eşyaları temiz tutunuz.

Lüzumsuz lambaları söndürünüz.

Odada bulunan eşyalara zarar vermeyiniz. Üzerinize zimmetlenen (kumanda, tv., vb.)eşyaları taburcu olurken sorumlu hemşireye teslim ediniz. Teslim etmeyen refakatçılar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta odası ve servis koridorlarında lütfen yüksek sesle konuşmayınız, gürültü yapmayınız. Ayrıca tv.,telefon,müzik aleti vb. gürültülü elektronik eşyalarını başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanınız.

Hemşire ve temizlik elemanlarının uyarı ve önerilerini lütfen dikkate alınız.

Olumlu ve olumsuz yönlerimizi görüş ve öneri kutularına yazınız.

 

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE...